X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
معرفی رشته طراحی صفحات وب

۱- محتوای رشته :

رشته مهارتی طراحی صفحات وب در زمینه صنعت و زیرگروه کامپیوتر (نرم افزار) قرار دارد و شامل سه دروس مهارتی زیر است :

@رایانه کاردرجه 2 ( 450 ساعت و 12 واحد )

@رایانه کاردرجه 1 ( 330 ساعت و 9 واحد )

@ طراح گرافیک رایانه ای (230 ساعت و 5/5 واحد

@رایانه کار Flash mx(۱۲۰ساعت و 5/3 واحد )

@طراحی مقدماتی صفحات وب (190 ساعت و 5/4 واحد )

@رایانه کار Visual Interdev(۱۳۰ ساعت و 5/3 واحد )

@رایانه کار رایانه Dream Weaver (۸۰ ساعت و 2 واحد )

 

2- توانایی اکتسابی فارغ التحصیلان :

فارغ التحصیلان این رشته بعد از پایان سال دوم قادر می باشند از عهده توانایی شناخت مبانی و مفاهیم کامپیوتر ، کار با سیستم عامل و نرم افزارهای Word ، Excel ، Access ، PowerPoint و Internet  برآید و پس از پایان سال سوم  می تواند از عهده پارتیشن بندی دیسک سخت و نصب سیستم عامل ویندوز و کار با Help  ویندوز و نرم افزار NU تحت ویندوز ، نوشتن الگوریتم و فلوچارت و کار با نرم افزار Visual Basic و همچنین ارتباطات و معماری اتصالات و امنیت شبکه برآید و در نهایت با استفاده از امکانات نرم افرارFlash Mx انیمیشن دو بعدی بسازد و با امکانات نرم افزار Visual Interdev و Dream Weaver بتواند صفحات استا و پویا تولید نماید.

 

3- زمینه اشتغال و ادامه تحصیل :

زمینه اشتغال : فارغ التحصیلان این رشته می توانند به صورت فردی یا گروهی و بصورت خود اشتغالی اقدام به طراحی صفحات وب برای شرکتها و موسسات  و ادارات دولتی نمایند . زیرا در حال حاضر طراحی وب سایتها از اهمیت ویژه ای برای دولت الکترونیک برخوردارند .

 

ادامه تحصیل : در مقطع کاردانی در آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاه آزاد ، دانشگاه جامع علمی کاریردی و دانشگاه های غیر انتفاعی در رشته فوق دیپلم نرم افزار ادامه تحصیل داده و سپس با شرکت در آزمون کارشناسی ، ادامه تحصیل خود را تا مقطع کارشناسی و بالاتر ادامه دهند.